Опубліковано Залишити коментар

Оренда модульних конструкцій

Публікація в журналі “Капстроительство” №7-8, 2016р

У майбутньому році, з точки зору макроекономіки, очікується вступ України в зону зростання. Прогнозується пожвавлення будівництва як житлового і нежитлового, так і інфраструктурного. А, як відомо, збільшення обсягів житла, що зводиться, будівництва та реконструкції дорожньо-транспортної мережі вимагає залучення великої кількості техніки. І тут не обійтися без послуг компаній-орендодавців. Які пропозиції зараз є на вітчизняному ринку оренди? Як правильно вибрати компанію-орендодавця? На ці та багато інших питань нам відповів генеральний директор компанії FORTRENT, Олександр Соловйов.

– Пане Олександре, як Ви оцінюєте поточну ситуацію на вітчизняному ринку оренди будівельної техніки та обладнання?
– Активність на будівельному ринку і зміни в динаміці оренди дорожньої і будівельної техніки – речі взаємопов’язані. З появою нових доріг і житла, розвитком будівництва йде зростання попиту на техніку. На жаль, в 2014-2015 роках, будівельний ринок стагнував, і тільки в наприкінці 2015 ситуація почала поліпшуватися і з’явилися позитивні прогнози на 2016 рік. Сьогодні йде поступове відновлення економіки країни і пожвавлення будівельної галузі. Як результат, попит на оренду техніки та обладнання збільшився і ми, по суті, вийшли на показники 2013 року.

– Яке обладнання зараз найбільш популярне у орендарів? З чим це пов’язано?
– Будь-які будівельні техніка та обладнання зав’язані на сезонності. Якщо на початку року зазвичай популярні обігрівачі, генератори, що обумовлено браком потужностей, то ближче до теплого сезону зростає популярність вантажно-розвантажувальної і землерийної техніки. У другій половині 2016 року особливо активно стало розвиватися дорожнє будівництво. Завдяки залученню додаткових коштів з боку міжнародних організацій та надходжень з держбюджету в Україні почали будувати дороги. І хоча це не ті масштаби, які вирішать проблему «поганих» доріг в країні, але це непоганий стимул для пожвавлення ринку, що в свою чергу збільшило попит на ринку оренди техніки та обладнання для дорожньо-будівельних робіт.

– На який термін і на яких умовах найчастіше береться обладнання в оренду?
– Вітчизняні будівельні компанії звикли брати техніку з операторами. По-перше, люди хочуть отримувати послугу комплексно, а по-друге, це своєрідна особливість українського ринку. Зарубіжні ж компанії, як правило, віддають перевагу оренді обладнання без оператора, так званій «холодній» оренді. Для того, щоб задовольнити потреби всіх гравців ринку, наша компанія пропонує як «холодну» оренду, так і «гарячу», тобто надання обладнання разом з оператором і паливом. Це гарантує якість і ефективність робіт. Додатково до орендного обладнання FORTRENT може надати своїм клієнтам резервне, яке використовується тільки під час зупинки роботи основного. Це допомагає клієнтам уникнути проблем, пов’язаних з несподіваною поломкою техніки. Резервне обладнання надається зі знижкою. Щодо вартості оренди, то все залежить від термінів. Чим більше термін, тим менше прайс. Більшість наших клієнтів використовують довгострокову оренду, так як це економічно вигідно і виправдано. Однією з особливостей ведення нашого бізнесу – відкритість. Не багато компаній-орендодавці на українському ринку сьогодні можуть сказати про те, що у них на сайті можна ознайомитися з актуальними цінами на їхні послуги. Наш прайс – це відкрита інформація, що відповідає дійсності.

– Назвіть типові помилки компаній, що беруть обладнання в оренду?
– Найпоширеніша помилка – непродуманий вибір постачальника. При виборі компанії-орендодавця багато клієнтів дивляться на вартість послуг, не аналізуючи при цьому її можливості: сервіс (24/7), наявність регіональної мережі, асортимент і кількість одиниць техніки в одній позиції і т.п. Наслідком такого підходу можуть стати простої, непередбачені витрати, зрив строків, що загрожує падінням репутації і штрафними санкціями. FORTRENT – лідер ринку оренди техніки та обладнання для будь-якого етапу будівництва. У нас великий парк техніки і обладнання – понад 10 000 одиниць; прозора орендна концепція; розвинена регіональна мережа; сервісна служба за принципом 24/7; широкий спектр додаткових послуг та ін.

– Один з напрямків діяльності компанії – оренда модульних конструкцій. Чим вона для вас приваблива? Що може запропонувати FORTRENT своїм замовникам?
– Сьогодні, коли сфера будівництва, а також розвиток і розширення малого бізнесу йдуть швидкими темпами, модульні конструкції, в тому числі приміщення, стають досить затребуваними і популярними в найрізноманітніших областях бізнесу і промисловості. Їх сфера застосування
дуже різноманітна, так як модульні приміщення многофункціональниь і практичні, причому певного цільового призначення у даних конструкцій немає. Серед особливостей модульних приміщень варто виділити:
• Міцність конструкції за рахунок металевого каркасу;
• Оперативність збірки (подібно до конструктора);
• Не потрібний стаціонарний фундамент;
• Не потрібні тонкі технічні знання і навички;
• Можливість транспортування будівлі без повного демонтажу;
• Можливість перепланування будівлі за рахунок внутрішніх перегородок;
• Довільна зміна поверховості;
• Різноманітне внутрішнє і зовнішнє оформлення;
• Безпека;
• Економічна експлуатація.

Блок-модулі можна купувати або брати в оренду. Але оренда модульних будівель на сьогодні є найбільш оптимальним і простим вирішенням питань розширення робочого або житлового простору на обмежений період часу. Наприклад, потреба в оренді модульних приміщень може
виникнути, коли є потреба в організації тимчасового просторового рішення, в процесі створення тимчасового проектного офісу компанії або на період будівництва нового капітальної будівлі або об’єкта інфраструктури. Оренда модульних будівель в компанії FORTRENT дозволяє оперативно розширювати існуючі та створювати тимчасові приміщення відповідно до мінливими потребами бізнесу. Також оренда модулів затребувана для використання їх в якості тимчасових житлових приміщень, які можуть бути створені за спеціальним замовленням, укомплектовані меблями, оснащені системами опалення та кондиціонування, електрикою і телекомунікаціями. Вцілому, оренда модульних приміщень – це одночасно просте і практичне рішення для організації приміщень під різні завдання відповідно до індивідуальних потреб кожного клієнта з урахуванням прийнятих стандартів і звичного рівня комфорту. FORTRENT має великий досвід реалізації проектів модульних будівель і завжди має індивідуальний підхід до кожного клієнта, максимально прислухається до побажань замовника і пропонує найбільш оптимальні умови для співпраці.

– Який найбільш масштабний проект по впровадженню модульних конструкцій в Україні Ваша компанія здійснила за останній час?
– Наймасштабнішим проектом FORTRENT на сьогодні можна назвати облаштування робочого містечка при будівництві заводу з переробки насіння в с. Почуйки Житомирської області. Цей проект передбачав забезпечення тимчасовими умовами проживання понад 500 працівників, задіяних в зведенні і запуску заводу. Городок вже готовий, він експлуатується і є прикладом створення гідних умов проживання і роботи в стислі терміни при дотриманні всіх норм. FORTRENT – єдина компанія в Україні, яка здає в оренду якісні модульні конструкції.